Экспертно

В Черкасах розгорівся скандал довкола ремонту доріг: ОДА звинуватили у вимаганні відкату

Власник приватної компанії з будівництва доріг "ШРБУ-48" Бахтіяр Сапаєв звинуватив чиновників Черкаської облдержадміністрації у вимаганні 10% відкатів з держзамовлення.

Об этом сообщает Слон РУ

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. Там Сапаєв опублікував публічне звернення до голови ОДА Романа Боднара, де наголосив, що "служба місцевих доріг вимагає 10% відкату".

"Після відмови "ШРБУ 48" платити 10% відкату, підприємство безпідставно дискваліфікували в 5 тендерах, причому пропозиція "ШРБУ 48" була дешевша на 5 млн гривень. Заява про злочин нами направлена в поліцію, прокуратуру і СБУ. Прошу взяти на особистий контроль розслідування цієї справи та зробити оцінку діяльності Бохіна Романа", – написав Сапаєв.

В Черкасах розгорівся масштабний скандал довкола ремонту доріг

У системі ProZorro є дані про відхилення Департаментом будівництва 28-29 травня пропозицій фірми "ШРБУ 48" у п’яти тендерах. Ще по одній процедурі фірму теж відхилено, але остаточний протокол ще не сформовано. У цих шести тендерах загальна очікувана вартість становить 60,39 млн₴

Довідка:

Роман Бохін очолив Департамент будівництва ОДА у січні 2020 року. До того він обіймав посади першого заступника генерального директора ДП "Дирекція з капітального будівництва і реконструкції Міжнародного аеропорту "Донецьк". Із 2014-го року був заступником директора Департаменту інвестиційної діяльності, майнових відносин та акціонерного капіталу НАК "Надра України". Із 2017-го – очолював КП Миколаївської міської ради "Капітальне будівництво міста Миколаєва".

Бохіна на посаду призначив і підпорядкував його Департаменту функції з управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення в межах області керівник ОДА Роман Боднар.

Бахтіяр Сапаєв є одним з найвідоміших шляховиків України. У 2005-2010 роках він очолював Черкаську САД, а в 2010 році – ДК "Автомобільні дороги України". Forbes пов’язував його із колишнім очільником "Укравтодору" Володимиром Демішканом – другом Віктора Януковича. За Януковича "Уманьавтодор" отримав підряд на будівництво моста через Дніпро в Запоріжжі, однак роботи не виконав і автодорівці судились за повернення авансу і штрафів на 313 млн₴ Після тих судів Сапаєв заснував нову фірму "ШРБУ-48", яка і продовжила брати участь у державних тендерах, однак вже на менші суми, ніж "Уманьавтодор".

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Протягом 2018-2022 років Україна витратить 298,3 млрд гривень на ремонт і будівництво 6,6 тис. кілометрів доріг.


  • У лютому 2020 року Кабінет міністрів ухвалив постанову про порядок залучення кредитних грошей для "Укравтодору" розміром 19,5 млрд гривень.


  • Водночас уряд підтримав інвестиційний проєкт щодо траси Н-07 Київ – Суми – Харків на 400 млн гривень.


  • Також Кабінет міністрів схвалив інвестиційний проєкт щодо траси М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ на 90 млн гривень.


  • Президент Володимир Зеленський заявив, що до кінця його каденції в Україні добудують усі державні дороги,


Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/v-cherkasah-rozgorivsya-skandal-dovkola-remontu-dorig-oda-zvinuvatili-u-vimaganni-vidkatu.htm”