Экспертно

«Вас зафіксовано як порушника. Не робіть помилок». У Білорусі МВС масово розсилає людям повідомлення із закликом відмовитися від протестів

Білорусам почали приходити СМС від МВС із закликом відмовитися від протестів. Про це повідомляє TUT.BY.

Об этом сообщает THE Лядов

Видання опублікувало в Telegram-каналі текст такого повідомлення. У ньому сказано, що людину «встановлено як порушника порядку проведення масових заходів» за допомогою «фото-відеозапису».

Читайте також:
«Наша стабільність — це реліктове болото». Як жителі Білорусі бачать історію повалення диктатора, яка твориться у них на очах

«Персонально попереджаємо вас про неприпустимість участі в несанкціонованих масових заходах, що тягне за собою відповідальність згідно з законом. Не допускайте помилок», — говорить СМС.

Euroradio пише, що заяви про «фото-відеозапис» — швидше за все, блеф: одне з повідомлень прийшло на робочий смартфон редакції, що не має конкретного власника.

«Його номер, швидше за все, засвітився в стільниках (мобільного зв’язку, — ред.), де проходили масові акції. Попередження від МВС отримали громадяни, які під час мітингів перебували в тих же стільниках, що і демонстранти», — пише Telegram-канал.

За даними Белсат, СМС приходять навіть тим, хто не бере участі в протестах.

«Ось такі листи щастя почали масово приходити всім жителям Білорусі», — пише NEXTA.

У січні 2014 року схожі повідомлення приходили учасникам Євромайдану, які перебували на Грушевського. В СМС було сказано, що вони «зареєстровані як учасник масових протестів».

Раніше МВС Білорусі опублікувало нібито звернення жителів Мінська, незадоволених масовими протестами. Один з них «закликав» силовиків використовувати проти учасників протестів бойові патрони.

Читайте також:
У Білорусі хакери перервали онлайн-трансляцію держтелеканалів і показали кадри з побиттям демонстрантів

Антиурядові протести в Білорусі спалахнули після президентських виборів 9 серпня. Білоруси вважають результати виборів сфальсифікованими і вимагають проведення нових, чесних і прозорих виборів.

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко відкинув будь-які поступки і спроби діалогу з протестувальниками, неодноразово заявляючи, що за хвилею протестів стоять західні сусіди Білорусі.

Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/protesti-v-bilorusi-bilorusam-pochali-prihoditi-sms-vid-mvs-novini-bilorusi-50115445.html”