Экспертно

У Мінську залишилися посли тільки двох країн Євросоюзу – ЗМІ

Більшість європейських дипломатів покинула Мінськ

У Мінську станом на 10 жовтня залишилися посли тільки двох країн Європейського союзу – посол Австрії та посол Італії. Про це повідомляє TUT.BY із посиланням на джерело.

Об этом сообщает PRO Компромат

Решту послів країн ЄС відкликали до їхніх столиць для консультацій.

Видання зазначає, що дипломатичний скандал між Білоруссю і країнами ЄС розпочався 2 жовтня, коли МЗС Білорусі вимагало у посольств Польщі та Литви скоротити кількість дипломатів і відкликати послів для консультацій. У відповідь країни Євросоюзу вирішили відкликати й інших послів, акредитованих у Мінську.

Зокрема, послів відкликали Польща, Литва, Латвія, Естонія, Німеччина, Чехія, Болгарія, Великобританія, Румунія і Словаччина.

Напруженість у відносинах між Мінськом і Брюсселем виникла на тлі масових протестів через фальсифікації результатів голосування на виборах президента, які тривають із 9 серпня. За офіційними даними, на виборах переміг нинішній глава держави Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, затримали 13 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасники мітингів.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Вперше в історії Білорусі інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню.

Низка держав, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Чехія та Україна, не визнала інавгурації Лукашенка.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-minsku-zalishilisja-posli-tilki-dvoh-krajin-jevrosojuzu-zmi-1522391.html”