Экспертно

Штаби Тихановської, Цепкала і Бабарика провели екстрену зустріч

Представники опозиції погодили формат спільної роботи і сформулювали вимоги

Штаби білоруських опозиціонерів Світлани Тихановської, Валерія та Вероніки Цепкал, Віктора Бабарика провели екстрену робочу зустріч. Про це 12 жовтня повідомив офіційний Telegram-канал Тихановської.

Об этом сообщает Компромат вики

У зустрічі також узяли участь член президії координаційної ради Білорусі Павло Латушко і представники фонду BySol.

Опозиція погодила формат спільної роботи і сформулювала вимоги.

"Провести нові, відкриті вибори. Розслідувати злочини за фактами насильства над мирними білорусами. Звільнити політичних в’язнів", – ідеться в повідомленні.

За інформацією каналу Тихановської, на зустрічі обговорювали координацію роботи фондів допомоги потерпілим під час протестів у Білорусі, санкції для чиновників і силовиків, які порушують закон, а також підтримку тих із них, хто готовий перейти на бік народу.Масові протести через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента в Білорусі тривають із 9 серпня. За офіційними даними, на виборах переміг нинішній глава держави Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, затримали 13 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню.

Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Чехія й Україна, не визнали інавгурації Лукашенка.

11 жовтня в Мінську та інших містах Білорусі відбувався Марш гордості. Силовики почали застосовувати у столиці водомети і світлошумові гранати, під час затримання мітингувальників били кийками. Журналісти зазначали, що таких жорстоких сутичок не було приблизно два місяці. Правозахисний центр "Весна" повідомив про затримання майже 600 осіб у 12 містах країни.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/shtabi-tihanovskom-tsepkalo-i-babarika-proveli-ekstrenu-zustrich-1522613.html”