Экспертно

Лукашенко назвав студентів-протестувальників "буйними" і змінив ректорів трьох університетів

Білоруські студенти влаштовували сидячі акції на підтримку затриманих

Президент Білорусі Олександр Лукашенко змінив ректорів у трьох університетах, студенти яких брали участь в акціях протесту. Про це йдеться на сайті президента Білорусі.

Об этом сообщает Компромат

Ректором Мінського лінгвістичного університету стала Наталія Лаптєва, Білоруського державного університету культури й мистецтв – Наталія Карчевська, Брестського державного технічного університету – Олександр Баханович.

Погоджуючи призначення нових керівників університетів, Лукашенко зазначив, що вдавати, ніби в них нічого не відбувається, – не його політика.

"Катастрофи там немає. Студенти завжди були людьми буйними й бурхливими. Мені часто кажуть: "Олександре Григоровичу, ну що ви все це терпите, з цими студентами? Та повиганяйте їх". Але тут і особисте: я згадую себе, коли я був студентом. Знаєте, декану історичного факультету завжди було зі мною непросто. Але я ніколи не воював проти влади", – заявив він.

Лукашенко підкреслив, що є чимало студентів, які заблукали, і тих, "у яких мізки на місце вже не поставиш".

"Але це одиниці. А за ними тягнуться й інші: ну як, це ж незручно, ось він тут вийшов, проти влади виступив, і я за ним. Я це все в душі розумію і якось заспокоював і силовиків, і чиновників. Кажу: "Треба потерпіти. Треба потерпіти, зрозуміють люди", – зазначив він.

Новим ректорам Лукашенко сказав, що їм доведеться наводити лад у своїх університетах, а також підкреслив, що студентам нічого робити на мітингах.

"А тепер необхідно пояснити всім один раз, попередити, а потім не треба заколисувати. Розповіли, пояснили, ідіть вирішуйте, ідіть навчайтеся, якщо хочете. Ні? Ви маєте як ректор першим сказати, заявити про те, що ось така кількість людей навчатися не хоче. Ну не хоче – не треба. Хто – в армію, хто піде працювати або ще кудись. Це право вибору", – додав він.

Масштабні студентські мітинги почалися в Білорусі 1 вересня. Окрім традиційної ходи, студенти також влаштовували сидячі протести на сходинках своїх університетів на знак солідарності з учнями, яких затримали силовики.

Масові протести через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента в Білорусі тривають із 9 серпня. За офіційними даними, на виборах переміг президент Білорусі Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи подавали впевнену перемогу кандидатки від опозиції Світлани Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення, затримали понад 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували й не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/lukashenko-nazvav-protestujuchih-studentiv-bujnimi-i-zminiv-rektoriv-troh-universitetiv-1523824.html”