Экспертно

У НАЗК заявили, що КСУ порушив Конституцію

Новіков розповів, хто ухвалив рішення про недопуск до розгляду рішення

Закрите засідання Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства було незаконним. Про це 28 жовтня заявив голова НАЗК Олександр Новіков під час брифінгу, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Ру Криминал

"Стаття 147 Конституції України вимагає від Конституційного Суду проводити розгляд суспільно значущих питань гласно. КС уперше у своїй історії не допустив ні представника президента, ні Верховної Ради до розгляду зазначеного питання", – заявив Новіков.

Він додав, що т.в.о. керівника Конституційного Суду Сергій Головатий особисто ухвалював рішення про недопуск представників президента і Верховної Ради до розгляду питання.

27 жовтня українські ЗМІ, посилаючись на джерела, повідомили, що КСУ визнав неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за декларування недостовірної інформації.

Представниця Верховної Ради в Конституційному Суді Ольга Совгиря заявила, що КСУ ухвалив рішення із "кричущими процесуальними порушеннями".

Представник президента України у КСУ Федір Веніславський висловив думку, що таке рішення може призвести до негативних наслідків для європейської інтеграції України.

28 жовтня рішення КСУ офіційно опублікували. У ньому, зокрема, йшлося про те, що на думку суддів Конституційного Суду, встановлення кримінальної відповідальності за декларування заздалегідь недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень. Низку положень антикорупційного законодавства, зокрема ст. 366-1 Кримінального кодексу, визнано неконституційними, вони втратили чинність із 27 жовтня.

НАЗК закрило реєстр електронних декларацій, виконуючи рішення КСУ. "Це нищівна поразка антикорупційної реформи в Україні", – сказав Новіков. Агентство заявило, що реєстр електронних декларацій не працюватиме доти, доки Верховна Рада не ухвалить нового закону, який надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/u-nazk-zajavili-shcho-ksu-porushiv-konstitutsiju-1525053.html”