Экспертно

Україна повністю перейшла на нові банківські рахунки

В понеділок, 13 січня, українська банківська система повністю перейшла на міжнародний стандарт номерів для банківських рахунків IBAN (International Bank Account Number). Вже з цього дня фінустанови можуть приймати до виконання документи на переказ коштів тільки на рахунки, зазначені за новим стандартом.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресслужби Національного банку Україи.Loading...

При цьому вже з 5 серпня 2019 року всі нові рахунки стали відкривати тільки за стандартом IBAN, який складається з 29 букв і цифр. У цей набір символів входить код країни, контрольний розряд, номер рахунку та код банку.

29 символів йдуть у такій послідовності:

  • код країни (UA);
  • контрольний розряд (2 цифри);
  • код банку (6 цифр);
  • рахунок (довжина номера рахунку не фіксується, до 31 жовтня 2019 року він був від 5 до 14 символів, з 1 листопада — від 5 до 19 символів).

Нагадаймо, українці зможуть самі обирати банк для виплати заробітної плати. Відповідне рішення розробляє Кабінет міністрів.

Також раніше Кабінет міністрів України оновив порядок відбору банків, які здійснюють виплати пенсій, допомог і зарплати працівникам бюджетної сфери. Банк, який має намір стати уповноваженим з виплат пенсій і зарплат, повинен направити до Мінфіну інформацію про застосовані до нього заходи обмеження та санкції, а також перелік своїх послуг.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/01/13/ukrayina-povnistyu-perejshla-na-novi-bankivski-rahunki/”